НовиниНовини України та світу

Втеча, переховування та зв‘язки з росією: чому мільйони Тарпана мають належати Україні

Одіозний бізнесмен та політик Руслан Тарпан, який у 2017 році ганебно утік з України після того, як розікрав мільйони з державного бюджету, залишив по собі купу майна, підприємств та ресурсів. Колишній депутат Одеської міської ради, оголошений у міжнародний розшук, схоже, що давно чекав наступу росії на Україну та готував підґрунтя для свого відходу, а потім і для повернення на Батьківщину вже разом з окупантами.

Тепер же, після яскравого спротиву ЗСУ,  втеча Тарпана може зіграти на руку українському бюджету, а відповідно і допомогти захисникам нашої держави та постраждалим громадянам внаслідок агресії рф.

Найвідоміші злочини Тарпана в Україні

Згадаємо трохи “діяльність” крадія Тарпана в Одесі. Ексдепутат та підприємець займався реконструкцією історичних будівель та зведенням нових.

Так, у 2017 році компанія горе-бізнесмена Тарпана “реконструювала” будинок на бул. Примоський, 7. Роботи здійснювалися з порушеннями. Крім того, до будівлі було незаконно прибудовано мансардний поверх. Суди кілька разів зупиняли “реконструкцію”, але марно.

У 2018 році компанія “Укрспецпроект”, афілійована до Тарпана, виграла тендер на реставрацію будинку Руссова в Одесі. Вартість робіт складала 100 млн грн. Однак відразу після відкриття, реставрацією зацікавилися правоохоронні органи, адже виявилося, що підрядник сильно завищував об’єм та вартість робіт, тож сума збитків міському бюджету склала 5 млн грн, повідомляло видання “РБК-Україна”. 

Халатність підрядника підтверджує історія, що сталася в квітні. На будинку Руссова частково обвалилася статуя, яку, як виявилося, зробили за допомогою пластикової пляшки. Примітно, що Тарпану належить більша частина приміщень в будинку Руссова, втім ремонтні роботи здійснювалися за рахунок державного бюджету.

Втеча, переховування та зв‘язки з росією: чому мільйони Тарпана мають належати Україні

Ще одна гучна справа – будівництво проєкту “Глибоководний випуск”, у рамках якого необхідно було побудувати систему для повного очищення стоків міста, які мали відводитися в Одеський залив. Проєкт обійшовся у понад 210 млн доларів. Основні роботи виконувала фірма Тарпана “Інкор”. За словами бізнесмена-крадія, всі роботи були виконані, однак насправді “Глибоководний випуск” так і не запрацював.

За даними слідства, компаніям афілійованим до лиходія Тарпана вдалося легалізувати понад 200 млн грн, попередньо привласнених з бюджету. 

Легалізація коштів з проєкту “Глибоководний випуск”, за даними слідства, відбувалася через іноземні банківські рахунки, зокрема, і колишньої дружини підозрюваного Оксани Шишовської, писало агенство УНН.

Важливий момент, що через розкрадання коштів на “Глибоководному випуску” Одеській області були спричинені серйозні екологічні збитки. Зокрема, постраждали природні флора та фауна, а також – узбережжя Одеси. За результатами завданої шкоди була порушена окрема кримінальна справа

Варто зазначити, що це далеко не всі кримінальні витівки зрадника Тарпана в Україні. Брудні оборудки він проводить за допомогою дружини та спільників. Таким чином, на цих осіб правоохоронним органам теж варто звернути увагу та провести окреме розслідування.

Дивіться також:  Україна відновила імпорт електроенергії з Росії

Зв’язки з росією

За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, одіозний злочинець Руслан Тарпан є бенефіціаром низки одеських підприємств. Зокрема, він був історичним засновником ТОВ «Компас Проект» у партнерстві з громадянином російської федерації Рамілем Шайдулліним.

Втеча, переховування та зв‘язки з росією: чому мільйони Тарпана мають належати Україні

Компанія зареєстрована у житловому будинку і займається діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії. У 2017 році Одеська мерія довірила цій фірмі-фігуранту 8 кримінальних справ ремонт фасадів і балконів історичних будівель «південної Пальміри».

Горе-бізнесмену Руслану Тарпану, як засновнику будівельно-інвестиційної групи компаній «Інкор», через пов’язані підприємства також належить більша частин площ у так званому «будинку Руссова», на реконструкцію якого було виділено понад 100 млн гривень із Одеського міського бюджету. У 2017 році з ініціативи співвласників приміщень-квартир у будинку створили ОСББ «Реставратор 21», керівником якого став наближений до Тарпана Євген Побережнюк.

Втеча, переховування та зв‘язки з росією: чому мільйони Тарпана мають належати Україні

При цьому бенефіціарним власником ТОВ «Квартал Руссова» є той самий російський співзасновник Тарпана – Раміль Шайдуллін, ексгендиректор компанії «Камгэсэнергострой», давній бізнес-партнер очільника ПСО «Казань» Равіля Зіганшина. Він же значиться уповноваженою особою ТОВ «Гранд Отель», яким володіє Любов Тарпан – родичка й довірена особа Руслана Тарпана. 

Втеча, переховування та зв‘язки з росією: чому мільйони Тарпана мають належати Україні

Втеча, переховування та зв‘язки з росією: чому мільйони Тарпана мають належати Україні

За даними ресурсу Clarity Project, у 2019 році Шайдуллін незаконно перетинав державний кордон України. 

В активі бізнес-групи зрадника України Руслана Тарпана також скандальна реставрація Катерининської площі та відновлення там пам’ятника засновникам Одеси (більш відомий серед одеситів як пам’ятник Катерині ІІ). Відтворення проімперського монументу, зведеного за проєктами з Санкт-Петербурзьких архівів, спричинило хвилю громадських протестів в Одесі. Цікаво, що за тиждень після його офіційного відкриття на фасаді будинку на Катерининській площі з’явилися прикрашені вензелями ініціали РСТ (Руслан Серафимович Тарпан) та ЕІГ (Едуард іосифович Гурвіц, тодішній мер Одеси).

За даними ЗМІ, Руслан Тарпан, якого підозрюють у розтраті 320 млн грн на проєкті «Глибоководний випуск», може переховуватися від правосуддя в Об’єднаних Арабських Еміратах, а частина його коштовного майна перебуває на території росії. Так, у липні 2021 року Тарпан прибув до Москви, де написав заяву до поліції рф про викрадення одного з його колекційних авто. Як випливає з матеріалів цієї справи, понад 40 елітних автівок імовірно були придбані водієм бізнесмена від його імені й зберігались на території російської федерації.

За іншою інформацією, злочинець Тарпан може зараз перебувати безпосередньо на території країни-агресора. Як повідомляють журналісти, після вторгнення рф до України він ймовірно перебрався до рф, звідки підтримує російську агресію, погрожує українським правоохоронцям, які розслідують справи проти його компаній, що незабаром «в’їде до Одеси на російському танку», а також здає окупантам розташування стратегічних об’єктів в Одесі. За словами інсайдерів, бізнесмен начебто навіть домовився з окупантами за певну «винагороду» про перейменування однієї з центральних вулиць міста на «Тарпанівську» у разі захоплення Одеси.

Дивіться також:  На Майдані знову масові протести ФОПів

Крім того, колишня дружина Руслана Тарпана Оксана Шишовська, ймовірно, допомагала бізнесмену виводити кошти з “Глибоководного випуску” до рф: у 2011 році вона отримала на рахунок у банку Compagnie Monegasque De Banque в Монако понад 810 тис. євро від норвезького підрядника Pipelife Norge AS. Ця компанія з 2007 року володіє трубним заводом у російському Жукові. 

Іще один цікавий факт – це тісна співпраця Тарпана з власником Межигір’я часів Януковича та тіньовим куратором ТОВ “Танталіт” Павлом Литовченком. Останньому ЗМІ приписують роль консильєрі родини президента-втікача. 

Компанії та майно Тарпана

Згідно з даними Opendatabot наразі запроданець Тарпан володіє компанією “Інкор-Групп”. 

Так само він був бенефеціаром компаній «Управляюча компанія «Ренесанс», «Инжеком-Юг», «Компас Проект», «Квартал Руссова», «Одеські реставраційні майстерні», «Спартак», «Гранд Отель», ЮК «Сенат», «Альбатрос-Сіті».

Цілком ймовірно, що фірми Тарпана після його втечі були перереєстровані на близьких чи афілійованих до ексдепутата осіб.

Його дружина наразі володіє «Інкор-Фінанс» та на неї ж було оформлене ТОВ «Мрія». 

Варто також зауважити, що в Тарпана чи його родини в Україні швидше за все залишилося й інше рухоме та нерухоме майно. 

Націоналізація

Згідно з законом України щодо вилучення майна рф та її резидентів, майно Тарпана цілком підпадає під націоналізацію. Адже такі заходи можуть застосовуватися до осіб з громадянством будь-якої країни у разі, якщо вони:

  • мають найбільш тісний зв’язок з російською федерацією;
  • мають місце проживання у російській федерації (саме там періодично проживає Тарпан та туди ж завіз частину свого майна). 

Отже, українські правоохоронні органи можуть керуючись законодавством вдаватися до націоналізації майна проросійського зрадника України Руслана Тарпана.

Зауважимо, що прокуратура в рамках кримінального переслідування зловмисника Тарпана вживає заходів із розшуку його активів, зокрема, залучила до цього Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 

Втім, АРМА – одна з найбільш корупційних українських установ, а її керівники неодноразово втрапляли у скандали через спроби привласнення конфіскованого майна чи активів.

Таким чином, справа Тарпана має розглядатися під пильним наглядом представників громадськості, ЗМІ, а також РНБО, Офісу Генпрокурора та СБУ. Мова може йти про сотні мільйонів гривень та десятки приміщень і вони мають належати Україні та її громадянам.

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close