Новини

Слідчі ГПУ обшукали офіси тернопільського мільйонера Яреми: що відомо

Тернопільським мультимільйонером Андрій Яремою зацікавились правоохоронні органи: днями Офіс Генпрокурора ініціював обшуки на підприємствах тернопільського мультимільйонера. Раніше він вже мав проблеми з законом через контрабанду тютюнових виробів і несплату податків. Чим відомий Ярема і що могли шукати на його фірмах цього разу? З’ясували журналісти.

Як стало відомо, раніше СБУ підозрювала бізнесмена у легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, виготовленні контрафактних тютюнових виробів та контрабанді.
У Борщівському районі на Тернопільщині журналістам вдалося розшукати тютюнові плантації, що належать Андрію Яремі. Масштаби угідь вражають, їхня площа сягає понад 400 гектарів. Місцеві мешканці розповідають, що одіозний господар за допомогою шантажу відбирає людські землі та на них вирощує тютюн.
Андрій Ярема пов’язаний з ТОВ «АТ 2015»
Вирощену сировину Ярема нібито обробляє на своєму ж підприємстві «АТ 2015» у Борщеві. Офіційно інтереси цього ТОВ представляє Шестерняк В.М. Згідно з реєстром, щодо підприємства розпочато кілька кримінальних проваджень. Зокрема, у 2016 році за фактом несплати податків.
Репортери намагались отримати пояснення від керівництва підприємства, проте директор ТОВ «АТ 2015» від спілкування відмовився.
Дорожній бізнеса Андрія Яреми
Основний дохід мільйонер нині отримує саме від будівництва та ремонту автомобільних доріг. Адже колишній тернопільський тютюновий монополіст успішно перекваліфікувався в дорожнього барона, чия компанія освоює мільярдні підряди Укравтодору.
Компанія «Техно-Буд-Центр», якою Ярема володіє разом із Юрієм Ханіним, є підрядником у президентському проєкті «Велике будівництво». Фірма зі статутним капіталом у 33 200 грн за час існування – з 2005-го – виграла тендери на понад 27 млрд грн. А за останні 3 роки компанія фігурує у 14 кримінальних судових справах.
Цікаво, що нинішній очільник місцевого Автодору Микола Довгошия брав участь у розслідуванні кримінального провадження щодо розкрадання державних коштів на підрядах «Техно-буд-центру».
На думку слідства, тоді посадові особи Служби автомобільних доріг в Тернопільській області, зловживаючи своїм службовим становищем, у змові з посадовими особами «Техно-буд-центру» завищували вартість робіт, що спричинило втрату бюджетних коштів у сумі 4,32 млн гривень. Розслідування вели з 2017 по 2019 роки, однак по цій справі нікого не арештували і жодних відомостей про обвинувальні вироки також немає.
Нагадаємо:
Мультимільйонер з Тернопільщини є бенефіціаром та керівником понад трьох десятків різних фірм. Вважається, і не безпідставно, одним із найзаможніших людей регіону.
У 2010 році бізнес Яреми – компанії «Поділля-тютюн» та «Вест-Тобакко-Груп», які займалися дистрибуцією тютюнових виробів на території західних областей України, – потрапив у сферу інтересів російського мільярдера Кесаєва.
Андрій Ярема отримав відступні за свої фірми у понад 100 млн доларів, частку у новому бізнесі та права керуючого партнера у ТОВ «Мегаполіс-Україна» (надалі «Тедіс»), яке стало монополістом на ринку сигарет України. Про це офіційно оголосив Антимонопольний комітет, а після тривалого розслідування у 2017 році оштрафував ТОВ «Тедіс Україна» аж на 450 млн грн.

Сам Андрій Ярема у телефонній розмові з журналістами стверджує: з тютюнового бізнесу начебто вийшов ще у далекому 2010 році. Хоча дані реєстрів свідчать про інше.

Дивіться також:  Сірий кардинал президента Зеленського

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2//
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Подивіться також
Close

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close