МахінаціїСпецпроєкти

Як Вижити в Укрпатенті?

У минулому сюжеті, наша команда розбиралася у законодавчих колізіях, пов’язаних з Укрпатентом. Проте сьогодні, ми розповімо трошки більше про керівництво установи. Мільйонні премії, виграші вигідних тендерів та низка безпідставних звільнень конкурентних працівників. Усе це – про Укрпатент. Дивіться вже зараз!


Наша команда дослідила декілька кейсів з приводу багатомільйонних схем та тендерів, на котрих постійно виграють наближені до Укрпатенту компанії, відшукала у реєстрах інформацію про судові процеси між підприємством та звільненими співробітниками, виокремила цікаві моменти у біографії директора Кудіна та вивчила звернення компаній та людей, що невдоволені реформою Національного Органу Інтелектуальної власності. Дивіться далі!

Це Андрій Кудін. Генеральний директор УкрПатенту. Чиновник, філософ, борець і колишній в’язень.
Послужний список заслуг Андрія В’ячеславовича тягне на цілу книжку. Якщо конкретніше, то на 5, автором яких він є. Трилери, драми, гостросюжетні детективні романи – конкретної жанрової належності автор не має. А робота офіційна одна – Генеральний директор Українського інституту інтелектуальної власності.
В ефірах телешоу пан Кудін вихваляється тим, що ми є передовою країною у науково-технічних експертизах промислової власності. Проте, якщо звернутися до закону – Укрпатент науково-технічних експертиз не проводить.

У вересні 1997 року Андрія Кудіна кинули до в’язниці нібито за вбивство і розбій. Проте, справа була закрита і звинувачення зняті вже через рік, адже справа була сфабрикована. Саме там майбутній директор Укрпатенту пише свою книжку “Як вижити у в’язниці” і, мабуть, вчиться хорошим манерам та спілкуванню.

З такими істотами доводиться зустрічатися. Але, як правило, нормальні люди на них не звертають уваги, тому що як в свій час сказав Черчіль :”Я никогда ничего бы не достиг, если бы останавливался для того, чтобы бросить камень в каждую тявкающую собаку”.

Це відповідь Андрія Кудіна на заяву народного депутата Тараса Тарасенка щодо неналежного реформування структури, низку абсурдних звільнень з посад кваліфікованих кадрів та перевірки роботи установи. Наразі основними проблемами у нас в державі є відтік професійних кадрів з Укрпатенту. Про що ми можемо говорити, коли експертів потрібно вирощувати фактично 2-4 роки, а вони всі входять в приватні компанії і держава не зберігає за ними місце в державній установі.

Це і причина того, чому Кудін так зреагував на ці депутатські звернення. І він, на жаль, не додав інформацію, ще тривають ці перевірки. Він посилався на те, що це конфіденційна інформація. Тому, фактично, скриваючи певні об’єкти для того, щоб вони не могли бути досліджені в комітеті.
А ось якою була офіційна(!) відповідь Кудіна на депутатське звернення:
Зазвичай кожну відповідь на листи я починаю зі слова “Шановний…”, але в даному випадку я не можу застосувати це слово до людини, яка своїми брехливими публічними виступами вводить в оману суспільство“.

Тарасе Петровичу, уважно прочитайте цього листа, а ще краще – вивчіть його напам’ять. Для Вас, як для народного депутата, це буде корисно. Сподіваюсь, що в майбутньому Ви у своїх публічних виступах будете оперувати реальними фактами, а не плітками з фейсбуку.

Плітками з фейсбуку, пан Кудін називає звільнення докторів наук, висококваліфікованих працівників з посад. Проте, це не вигадки. Після свого звільнення через скарги співробітників УкрПатенту, Андрій Кудін відновився на посаді Через суд. І одразу після цього новий старий гендиректор провів масові звільнення.
23 липня 2020-го року Кудін Андрій B’ячеславович приступив до виконання своїх обов’язків. Того ж дня, зранку, Кудін викликав мене в свій кабінет і запропонував негайно підписати мені заяву про звільнення, не мотивуючи свою вимогу. Крім цього, 24 липня 2020-го року Кудін підписав наказ “Про проведення службового розслідування, згідно якого відсторонений від виконання службових обов’язків, на період проведення перевірки.

Дивіться також:  Вижити але не жити!

Ми знайшли декілька справ проти Укрпатенту, у яких спеціалісти намагаються відновитися на посадах вже через суди! Проте, для того, аби проводити кадрову політику по звільненню кваліфікованих кадрів – потрібно і самому мати профільну освіту, чи не так? На сайті Укрпатенту вказано, що пан Кудін закінчив КНУ імені Шевченка, Київський інститут інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія» з відзнакою. Проте, ми знайшли дані про те, що у Кудіна був ще один диплом, про який немає інформації.

Ну і, фактично, одна із проблем там, що керівник власне займає таку пасивну позицію. Не сказати, що він є ініціатором якихось корупційних схем, але при цьому явно не відповідає своїй посаді навіть формальними ознаками. Однією з формальних ознак було навіть те, що в нього не було належного диплому. Точніше, той диплом, який він задекларував, як мені відповіли – йому не видавався.
На моє депутатське звернення, листом за підписом ректора Національний технічний університет “Харківський Політехнічний Інститут” повідомив, що в архівних документах міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації кадрів з нових напрямків розвитку техніки, в базі “інформаційно-виробничої системи “Освіта” Міністерства науки і освіти України, за запитом щодо дипломів серії відомості на ім’я – також відсутні.

Але, відійдемо від дипломів, поговоримо про премії, держ.закупівлі та виграні тендери.
❗️Нещодавно «Укрпатент» видав патент на перевезення насіння в контейнері. Тепер з кожного контейнера, що перевозить насіння соняшнику, вимагають 1500 гривень за «користування патентом»…
❗️Або патент «на тональність». Не на мелодію, яка може бути об’єктом права, а на музику, що, як ви розумієте, повний абсурд. Але це дозволило заповзятливому дехто подати в суд на цілий ряд виконавців з претензією на матеріальну компенсацію за користування своїм винаходом…
❗️Крім цього, потрібно ж продовжувати кошмарити винахідників і підприємців, щоб ті по 2-3 роки чекали реєстрації торгової марки, якщо не хочуть допомогти матеріально.
Саме так Міхель Саакашвілі прокоментував роботу Укрпатенту.

За таку працю Андрій В’ячеславович любить виписувати премії. Але не співробітникам «Укрпатенту», середня зарплата яких коливається в районі 6000 гривень, а собі коханому. За 5 місяців «роботи» в 2020 році, при зарплаті в 143 тисячі, він отримав премій майже на 3 мільйони, а в січні взагалі преміював себе майже на мільйон (950 тисяч) гривень. Напевно, «на оздоровлення». Поновлюватися через суд в Україні нині дорого.

Якщо проглянути декларації Андрія Кудіна, то в них справді вказані премії на мільйони гривень! У керівного складу установи задекларовані землі на тисячі і десятки тисяч квадратних метрів, десятки мільйонів гривень на рахунках. Як, наприклад, у Геннадія Луковкіна, котрий задекларував на рахунку Укрексімбанку більше 11 мільйонів.

Але, одне діло просувати свої інтереси у збагаченні в Україні, зовсім інше – обманювати міжнародних партнерів, як це було зроблено у Женеві, на з’їзді членів ВОІВ, адже статут НОІВ і досі не оновлений.
Стратегія – це круто! Але цікаво, а чи виконано Розпорядження КМУ від 15 вересня 2021 р. № 1129-р. «Про внесення зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2020 р. № 1267», а саме:
«1-1. Міністерству економіки до 30 вересня 2021 р. забезпечити внесення змін до Статуту державного підприємства “Український інститут інтелектуальної власності” у зв’язку з виконанням ним функцій Національного органу інтелектуальної власності.»

Здається, що представник Мінекономіки ввів в оману генерального директора спеціалізованої установи Організації Об’єднаних Націй Дарена Танга. На розробку сайту для Укрпатенту, ринкова ціна якої становить 98 тисяч гривень – витратили у 20 (!!!) разів більше. І вищезгаданий Луковкін там теж засвітився.

Дивіться також:  Про боротьбу з корупцією в Україні

Давайте подивимося, а хто прийняв участь в торгах. Це ПП «БЮРО ІДЕЙ «ВІП ДИЗАЙН», яке вже має не один багатомільйонний договір з Укрпатентом і в якому директор з питань інформаційних технологій Укрпатенту Г.Луковкін є афілійованою особою (тобто особою, яка впливає на діяльність приватного підприємства, що здійснює підприємницьку діяльність), та підставне ТОВ «БІСПІНОР». Перша фірма запропонувала 1 578 000 грн., а друга – 1 590 000 грн. Тому переможцем стала фірма Г.Луковкіна!”
Другий тендер – «Роботи з завершення будівництва гуртожитку та офісних приміщень по вул. Чигоріна, 4 в Печерському районі м. Києва» вартістю 381 876 758 грн. Попередній договір на будівництво був незаконно з боку корумпованого «керівництва» Укрпатенту розірваний за ініціативи забудовника, який не виконав своїх зобов’язань але отримав велику суму коштів заявників.

До цього тендеру є декілька запитань:
– навіщо потрібно продовжувати будівництво для підприємства, де за останні два місяця звільнили біля 100 фахівців і місця тим, хто поки що залишився працювати, вистачає?
– а чи погоджувало нове керівництво Мінекономіки Міністерство економіки України оголошення цього тендеру, чи таке погодження давало попереднє керівництво Мінекономрозвитку
21 жовтня нашою командою було відправлено офіційний запит на доступ до публічної інформації до Укрпатенту про діяльність цієї структури. Але, вийшло так, що його до сих пір не прийняли, тому ми вирішили вже напряму приїхати в Укрпатент, аби віддати уповноваженим особам саме оцей запит.
Проте, прийняли нас в установі не дуже гостинно…

Нам порадили звернутися до канцелярії, аби передати запит, проте поки ми вели розмову з її представниками – нам почали перешкоджати у зйомці. Коли ми вийшли на вулицю, аби поговорити з представником служби безпеки, до нас вийшов Ігор Макаркін, начальник сектору охорони Укрпатенту. За інформацією від інсайдерів, був причетний до морального тиску на працівників та змушував писати заяви на звільнення за власним бажанням. Працював сторожем на цукрових заводах Черкаської області після вигнання з підрозділу охорони СБУ.

Втім, суперечки далися взнаки. Вже через 2 дні після нашого візиту до Укрпатенту, – держпідприємство таки надало відповідь на наш запит.
“Отже, законодавством встановлено, що експертиза об’єктів права інтелектуальної власності та науково-технічна експертиза є різними видами експертиз, які регулюються окремими відповідними законами. Таким чином, експертиза заявок на об’єкти права інтелектуальної власності не є науково-технічною експертизою в значенні Закону України «Про наукову та науково-технічну експертизу» та відповідно експерти Укрпатенту не можуть бути акредитованими на право проведення наукової і науково-технічної експертизи, оскільки вони її не проводять та ніколи не проводили”, – Тимчасово виконуючий обов’язки Генерального директора Петро ІВАНЕНКО.

За даними наших інсайдерів, Кудін пішов у відпустку до кінця листопада, аби уникнути звільнення.
4 листопада, спікер парламенту Руслан Стефанчук у стінах Верховної Ради акцентував увагу на пришвидшенні реформації сфери інтелектуальної власності.

На жаль, нікому з попередніх міністрів економіки не вдалося запустити ту реформу інтелектуальної власності, яка була проголосована в стінах цього парламенту. І до цих пір ми не маємо оновленого національного органу інтелектуальної власності. І мені здається, що це велиика недооцінка того потенціалу, який сьогодні існує в Україні. Я хотів би просити все таки одним з пріоритетних напрямків стала б підтримка українського інтелекту!

Тож, будемо сподіватися, що український інтелект справді буде оцінений по достоїнству, справедливість відновиться і світила української науки відновлять свої права на працю в Укрпатенті.

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close