НовиниНовини КПК

Чернігівщина на межі екологічної катастрофи

Від нітратного забруднення страждають ґрунтові води по всій Україні. Особливо гостро ця проблема відчувається в українських селах. Нітрати потрапляють у воду через надмірне споживання і неправильне зберігання мінеральних та органічних добрив у сільському господарстві, через роботу великих промислових об’єктів. Вчені довели: при постійному вживанні води з перевищеним вмістом нітратів згодом виникають такі захворювання як рак шлунка, збільшення щитоподібної залози, порушення функцій нервової та серцево-судинної систем. Не обійшла стороною ця проблема і жителів таких сіл: Вікторівка, Лукашівка і Слобода, що на Чернігівщині. Люди потерпають від забрудненої води в колодязях. Журналісти КПК ІНФО поїхали розібратись і розв’язувати цю проблему. Більше в сюжеті!

На Чернігівщині жителі сіл Вікторівка, Лукашівка і Слобода не хочуть пити воду з колодязів. Говорять, що вона  непридатна для пиття через нітрати й навіть може  стати причиною смерті.

Місцеві впевнені, що воду мертвою роблять аграрії. Вони  вирощують на полях кукурудзу і соняшники. Для того, аби урожай був багатим, обробляють землю хімікатами. Небезпечні сполуки потрапляють в ґрунт і після того в підземні води.

Аби розв’язувати проблему до справи підключились активісти громадської організації «Північні вовки». Одним із напрямком їхньої роботи є боротьба з порушниками земельного та екологічного законодавства.

За словами місцевих жителів, тамтешня влада на проблему не реагує. Тому й доводиться розв’язувати це питання самотужки.

Дивіться також:  День Солідарності азербайджанців

Тим часом журналісти КПК-ІНФО вирішили самі провести аналіз води у проблемних населених пунктах Чернігівщини.  Результати повідомимо згодом. 

За словами екологів, нині в  Україні сільське водопостачання перебуває  у кризовому стані. Усе через гроші. 

Адже лабораторії не мають  фінансів для того, щоб контролювати воду в приватних колодязях . А відтак, вода, що з першого погляду є чистою – перетворюється на отруту.

 

 

 

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close