НовиниНовини КПК

ГО «КПК» посприяла зупиненню масштабної злочинної схеми при оформленні документів моряків

25 листопада минулого року «КПК ІНФО» проводило розслідування з приводу корупційної складової в оформленні дозвільних документів для моряків. Вони є необхідними, аби вийти в море і прогодувати свою сім’ю, адже для морських міст, таких, як Одеса, Миколаїв, Чорноморськ та багатьох інших, піти в море — чи не єдиний спосіб заробітку. Якщо моряк намагався самостійно пройти тестування через особистий кабінет, то йому створювали штучні перешкоди. Наприклад, затягували строки видачі сертифікатів чи спотворювали результати тестів.

13 липня цього року біля Офісу Президента активісти ГО «КПК» провели акцію протесту з вимогою підписати указ 3944, який передбачає спрощення отримання дозволу морякам на роботу. Але президент України затримує підписання законопроєкту, адже це зупинить корупцію в даній сфері.

Усе це в сукупності дало свої плоди і СБУ все ж звернуло свою увагу на цю масштабну злочинну схему та провело обшуки в офісах, дата-центрах і в місцях проживання фігурантів. Вирішується питання про повідомлення їм підозр, слідчі дії тривають.

За даними СБУ, фактично державний реєстр перебував у володінні сторонніх приватних осіб. Вони ж і мали доступ до цих ресурсів, хоча ті розроблялися та були придбані за державні кошти. Це дозволяло зловмисникам незаконно оформлювати дозвільні документи для моряків.

Встановлено, що в схемі були задіяні колишні та нинішні посадовці Державної служби морського та річкового транспорту України та Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків.

Дивіться також:  Питання спецоперації “Вагнерівців” залишається відкритим

З одного моряка за проходження тестування вимагали 3–8 тис. доларів залежно від посади. При цьому самому замовнику не потрібно було відвідувати навчальні центри, курси чи проходити медичні обстеження. Зловмисники незаконно оформлювали дозвільні документи, що дозволяло їм «заробляти на моряках» до $150 млн у рік.

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close