НовиниНовини КПК

Лукашенко і міграційна криза: програно битву, але не війну?

Якщо вірити популярній теорії, що президент Білорусі справді використовує мігрантів для нав’язування діалогу із Заходом на своїх умовах, то, схоже, за цю ідею прийдеться поплатитись.

– Санкції Європи не ослабли. Навпаки. Якщо ухвалення нового пакету могло затягнутися (у ЄС і без того проблем вистачає), то тепер бажання запровадити його посилилось. Що, мабуть, і станеться на початку грудня.

– Діалог із ЄС все ж таки відбувся, попри невизнання Лукашенка президентом. Але суворо з гуманітарних питань біженців (якщо вірити адміністрації Меркель, яка дзвонила політику).

– Біженці поки не пробилися до Польщі, і щоб не почати рахувати трупи до настання зими, мігрантів довелося розміщувати в логістичному центрі біля кордону, витрачатися на одяг та їжу для них, а також на евакуацію охочих. Прикордонники ведуть службу в посиленому режимі. Все це витрати.

– Не вдалося надати переконливих контраргументів проти звинувачень Заходу, повідомлень журналістів та правозахисників про «провокування силовиками» спроб штурму кордону біженцями, їхнє «постачання інвентарем та спецзасобами», «утримання на кордоні» охочих поїхати назад.

– Воєнна напруженість у регіоні (Польща, Прибалтика та Україна активно проводять навчання) не додасть політичних очок «диктатору Лукашенку» ні в чиїх очах в Європі, окрім Росії. Яка такий жест може й не оцінити.

– Попри недавнє загострення відносин Польщі з керівництвом ЄС, відчутно підірвати «європейську єдність» і переконливо показати нездатність об’єднання впоратися з наболілою темою мігрантів, схоже, поки що не вийшло.

Дивіться також:  Україна та Польща просять Байдена не допустити завершення будівництва “Північного потоку-2”

Підсумок: після погроз санкціями авіалініям, які доставляли мігрантів до Мінська, потік мігрантів зменшується, частина змучених курдів повертається ні з чим додому, а напруга ніби потроху спадає.

Але в Мінську вже натякають: є Афганістан і таліби, які його захопили – ЄС «рано розслабилися».

Другий раунд?

© Олексій Потапов

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close