НовиниНовини КПК

“Ми вимагаємо притягнути до відповідальності Allseeds Group за намір ввезти в Україну заборонену генетично модифіковану сою!”

Один із найбільших виробників і експортерів рослинних олій і шротів в Україні Allseeds Group домагається розмитнення судна Papa John з 51,5 тисячами тонн насіння соєвих бобів з використанням ГМО. Судно наразі знаходиться в ДП «МТП «Південний» в Одесі. Воно прямувало в Україну з бразильського порту Баркарена. Одержувач небезпечного вантажу — Allseeds. Цій компанії належить завод з переробки олійних культур, що розташований в порту «Південний».

Ми наголошуємо: дії Allseeds є кричущим порушенням законодавства України та мають отримати відповідну кваліфікацію з боку правоохоронних органів та органів, що здійснюють державний нагляд у рослинництві і насінництві.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України про ГМО, забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації. За даними Держпродспоживслужби, станом на 1 квітня 2021 року в Україні не зареєстровано жодного сорту генномодифікованої сої. Відтак, ввезення на митну територію України, в тому числі в режимі реекспорту, насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО заборонено чинним законодавством.

Окрім цього, 23 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив проєкт закону щодо посилення контролю за порушеннями у сферах насінництва та розсадництва. Документ визначає повноваження Держпродспоживслужби України з питання контролю за дотриманням законодавства у визначених сферах та, зокрема, передбачає жорсткий контроль за несанкціоноване використання ГМО і очищення внутрішнього ринку від неякісного, фальсифікованого насіння.

Дивіться також:  Дубінського виключили з партії

Наша громадська організація вважає, що  намір Allseeds щодо ввезення  в Україну сої ГМО є цинічним порушенням митного законодавства, посяганням на продовольчу безпеку України, а також на біологічну і генетичну безпеку сільськогосподарських рослин. Розмитнення вантажу сої ГМО означатиме дискредитацію зусиль державної влади у сфері боротьби з контрабандою та обігом заборонених речовин.

Щоб завадити здійсненню злочину, ми направили офіційні звернення до Державної митної служби, Міністерства інфраструктури України, Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, народних депутатів України з вимогою не допустити розмитнення небезпечного вантажу, посилити контроль за ввезенням на територію України насіння, вжити заходів реагування на дії компанії Allseeds Group відповідно до чинного законодавства.

Наша команда продовжує здійснювати моніторинг ситуації та інформуватиме суспільство про кроки, зроблені державою задля забезпечення національної і продовольчої безпеки країни.

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close