НовиниНовини КПК

Російський бітум як підрив репутації Президента Зеленського

Розвинена інфраструктура країни відіграє важливу роль не лише для її населення, але і для зовнішньополітичних відносин із країнами та спілками, напрями співробітництва з якими закріплені в Конституції України.

На президентську програму «Велике будівництво» Україна виділила рекордну суму грошей — 110 млрд грн. Кошти мають направити на ремонт доріг та розвиток інфраструктури у всій державі. Звичайно, такий прорив допомагає знизити надзвичайно високу статистику за кількістю смертельних ДТП та зміцнити інвестиційну привабливість України для країн ЄС.

Масштабне будівництво доріг підвищило попит на компоненти асфальтного покриття. На сьогоднішній день немає ніякої необхідності постачати бітум з Російської Федерації. Внутрішнє виробництво і закупки бітуму з інших країн забезпечує потребу ринку нашої країни.

На жаль, сьогодні при потребі в тисячі тонн бітуму, наша країна забезпечує лише третину — приблизно 320 тонн. Водночас, формально до 70 % імпорту (а зараз — до 80 %) бітуму до України постачають із Білорусі. Ще у квітні 2019 року 20 % бітуму завозили з Росії. Тоді ж РФ запровадила заборону на відвантаження в Україну цього матеріалу.

З жовтня 2020 року Росія раптово зняла заборону. Експорт бітуму в Україну відновили за спеціальними дозволами. Дивно і своєчасно — у розпал нашого дорожнього будівництва.

Як повідомляє enkorr.ua, одеська нафтова компанія здійснила поставки перших партій бітуму виробництва «Рязанського заводу бітумних матеріалів» («Газпром-Нафта»). Про це повідомили в «Консалтинговій групі А-95» з посиланням на дані власного дослідження.

Дивіться також:  Активісти "КПК" підтримали Джо Байдена

У серпні 2021 року через митний пункт пропуску Гоптівка — Нехотєєвка під Харковом до України автотранспортом завезли кілька тисяч тонн бітуму.

Росіяни не втрималися від можливості добре заробити на українських дорогах, тим самим поставили під загрозу національну безпеку та репутацію українського Президента. По суті, при такій схемі, наші бюджетні гроші будуть спонсорувати країну-агресора.

Подібне рішення РФ свідчить про бажання посадити Україну на «бітумний гачок» і маніпулювати цим у власних інтересах.

Дозвіл на постачання бітуму в Україну мають далеко не всі компанії-виробники з РФ, а лише ті, що зобов’язані здійснювати постачання нафтопродуктів на непідконтрольні території «ЛНР» і «ДНР» або ж компанії, що здійснюють виплати до спеціальних фондів ФСБ Росії. Російський бітум як підрив репутації Президента Зеленського.

Дуже просимо НАЗК, НАБУ, СБУ, Офіс Генпрокурора та БЕБ звернути увагу на цю проблему. Вона завдає потужний удар по національній безпеці України.

Та з цієї складної ситуації вихід є! Альтернативою такої небезпечної співпраці може стати збільшення продуктивності українських заводів і закупівля бітуму в інших країн (окрім держави-агресора).

Будувати дороги — не дорівнює фінансувати тероризм!

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close