НовиниНовини КПК

Російський бітум за спиною Президента Зеленського – експерт

Попри відкриту війну країни-агресора на Сході України, російські підприємства налагоджують постачання в Україну власного бітуму. 8 жовтня 2020-го року Російська Федерація офіційно розблокувала власну заборону на вивіз окремих нафтопродуктів в Україну. Перший вантаж бітуму для українських доріг вже прибув у Дніпропетровську область наприкінці 2020-го, повідомляють ЗМІ.  

11 грудня 2020-го року РФ відправила в напрямку України 252 тони бітуму Новошахтинського заводу нафтопродуктів. Про це 15 грудня повідомив російський сайт Аргус Медіа. Першу партію відправили зі станції Несвєтай Ростовської області РФ і прибути він мав на станцію Дніпро-Вантажний, що у Дніпропетровській області.

Росія погодила відвантаження 504 т власного бітуму для України, повідомляє ЗМІ. Компанія «Лукойл» також мала в планах поставляти в Україну бітум Волгоградського і Нижньогородського НПЗ. Чи прибув цей вантаж в Україну поки не відомо.

«Новошахтинський завод нафтопродуктів доставляв нафтопродукти для потреб ДНР/ЛНР. Про це писали російські ж медіа. Дозволи на ввіз в Україну бітуму Мінекономрозвитку РФ дає тільки тим компаніям, що фінансують терористичні угрупування країни-агресора, тобто фінансують війну на Сході України. Мало того, що нашу державу планують посадити на бітумну голку і зробити енергозалежною від Росії, так ще й ставиться під загрозу національна безпека!», – каже голова громадської організації “Конституційно-правовий конгрес” Павло Янцен.

На будівництво українських доріг за 11 місяців 2020-го року використали 1 млн 116 тис. тон бітуму: з них 310 тис. тон українського виробництва, решта – нафтопродукти з-за кордону. Чи не найбільше бітуму в Україну поставила саме Білорусь – 540 тис. тон. В той же час Росія продовжувала нелегально ввозити свій бітум як контрабанду (реекспорт через треті країни без сплати мита й податків). За даними експертів, протягом 2019-2020 рр., РФ потайки ввезла в Україну понад 200 000 тон бітуму. Проте зараз цей бізнес хочуть легалізувати.

Дивіться також:  Права людини понад усе

«Війна війною, а заробітки попри все?  Росіяни впевнено планують зробити Україну залежною від імпорту їх нафтопродуктів. Як можна вести торговельні відносини з країною-агресором, що досі веде відкриту війну на Сході України? На нашу державу у будь-який момент РФ може «натиснути»: це її і економічний, і політичний важіль впливу. Цього не можна допустити!», – наголосив експерт Павло Янцен.

В розпал програми Президента «Велике будівництво» росіяни не втрималися від можливості добре заробити на українських дорогах, чим самим поставили під загрозу національну безпеку та репутацію Президента.

Громадська організація “Конституційно-правовий конгрес”

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close