НовиниНовини КПК

Країна-агресор хоче посадити Україну на «бітумну голку»?!

В розпал програми “Велике будівництво” Російська Федерація вирішила поновити продаж Україні мастил та бітуму, на що у квітні 2019 року сама ж дала заборону. Розблокувати ввіз окремих нафтопродуктів  влада країни-агресора вирішила 8 жовтня цього року. Спец-дозволи отримуватимуть ті, що фінансують підрозділи ДНР та ЛНР? – Павло Янцен

Торгівля на крові ? Ні, не чули. Попри гучні ембарго з боку РФ у відповідь на економічно-торговельні санкції України, Росія все ж вирішила поновити постачання в Україну власного бітуму. Відповідне рішення Уряд країни-агресора ухвалив 8 жовтня 2020 р. Компанії, що матимуть бажання експортувати продукти перероблення нафти, повинні будуть отримати спецдозвіл від Мінекономрозвитку РФ і тільки за особливих умов, каже голова громадської організації “Конституційно-правовий конгрес” Павло Янцен. 

«Дозволи отримуватимуть ті компанії, що здійснюють ввіз нафтопродуктів на непідконтрольні Україні ДНР і ЛНР, а також ті, що перераховують кошти у спеціальні фонди. Відповідно надалі ці гроші направляють на підтримку терористичних угрупувань країни-агресора. Таким чином, в разі постачання в Україну російського бітуму нашу державу планують зробити не тільки енергозалежною від РФ, а й поставити під загрозу національну безпеку», – стверджує Павло Янцен. 

Рішення про розблокування експорту будівельного матеріалу уряд РФ ухвалив після помітного погіршення відносин України з Білорусією, на фоні масових страйків пов’язаних із президентськими виборами. Саме Білорусь після торговельних санкцій проти РФ блискавично монополізувала ринок імпортних продуктів нафтоперероблення в Україні: майже 70% поставок у 2020 р., проти 10% у 2017 р. 

Дивіться також:  Напад охорони Тимошенко на знімальну групу КПК за наказом Жеваго

Донедавна, як свідчать численні повідомлення  від СБУ, Росія ввозила в Україну свій бітум як контрабанду (реекспорт через треті країни без сплати мита й податків). За даними експертів, лише протягом 2019-2020 рр., росіяни змогли нелегально ввезти в Україну понад 200 000 тон бітуму, загальна вартість якого понад 4 млрд грн. Будматеріал продавали з націнкою в рази українським компаніям, що вигравали тендери на будівництво українських доріг. І якщо раніше все це робили в невеликій кількості й підпільно, то зараз на ринок України планують увійти легально, фінансуючи натомість терористів на Сході України, повідомляє голова ГО “Конституційно-правовий конгрес” Янцен Павло

«Україна не може стати залежною від імпорту нафтопродуктів з Росії. РФ, як правило, використовує такі поставки як економічні та політичні важелі впливу. Країна-агресор, що досі веде відкриту війну на Сході України, може в будь-який момент «натиснути» на Україну. Періодичні зупинки постачання нафтопродуктів з Білорусі протягом останніх років  яскравий цьому приклад. Цього не можна допустити!», – наголосив Павло Янцен. 

Нові дорогі не можна будувати на крові українців, а реалізацію президентської програми “Велике будівництво” ставити під загрозу.

Громадська організація “Конституційно-правовий конгрес”

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close