НовиниНовини України та світу

В Україні планують створити повноцінну національну епідеміологічну службу

Відповідний законопроект про «Про систему громадського здоров’я» підтримали народні обранці 4 лютого та віддали 242 голоси. Як зазначив під час свого виступу голова профільного комітету Михайло Радуцький законопроект пропонує визначити правові, організаційні, економічні та соціальні засади функціонування системи громадського здоров’я в Україні.

Він також додав, що документом пропонується створити мережу територіальних центрів контролю та профілактики захворювань, які мають стати складовою національної системи біологічної безпеки та захисту.
Під час обговорення народні обранці критикували законопроект, адже на їхню думку, цим документом передбачено створення чергового центрального органу виконавчої влади, діяльність якого буде спрямована на залучення нації до здорового способу життя. Інші ж вважають, що після доопрацювання основні недоліки цього були виправлені.

Зазначається також, що прийнятий документ має на меті створення повноцінної національної епідеміологічної служби. Планується, що Центр громадського здоров’я підсилить мережа регіональних Центрів контролю та профілактики захворювань. ЦГЗ, як головна експертна установа, буде забезпечувати координацію діяльності цієї мережі. А Центри контролю та профілактики захворювань будуть створюватися навколо лабораторних центрів, обласних центрів громадського здоров’я, підрозділів зі статистики і моніторингу та оцінки.

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Дивіться також:  Україна повернеться до адаптивного карантину
Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close