НовиниНовини КПК

День Солідарності азербайджанців

Солідарність – єдність переконань і дій, взаємодопомога і підтримка членів соціальної групи, що ґрунтуються на спільних інтересах і необхідності досягнення загальних групових цілей. Генеральна асамблея ООН зазначила, що солідарність є однією з фундаментальних і універсальних цінностей, які повинні лежати в основі міжнародних відносин у XXI столітті. Щорічно 31 грудня азербайджанці відзначають День Солідарності азербайджанців у всьому світі. В Україні налічується близько 150 тисяч азербайджанської діаспори, яка здебільшого проживає в містах. Як відзначали та що для них означає цей день з’ясовували журналісти КПК ІНФО.

 

Щороку 31 грудня всі азербайджанці  зайняті не лише передноворічними клопотами, а й відзначають День Національної Солідарності азербайджанців.  Ці заходи традиційні, тому без веселощів не обійтися.

Ця подія відзначається не лише в Азербайджані, а й в інших країнах, де є азербайджанські діаспори, зокрема і в Україні. Джейхун Маммадов- Генеральний секретар Ради Азербайджанців України наголосив: це свято для них особливе і має велику історію.

До приєднань долучилася і Аміна Джафарова –  учасниця проекту «Х – фактор».  Дівчина народилася в Азербайджані, а українців вразила  своїм солов’їним голосом.

Азербайджанцi пишаються ще й своєю культурою. Тому запросили відсвяткувати свого земляка художника – килимаря Ельдара Гаджиєва. Влаштували виставку і пррисвятили її  60 – річчю Президента Азербайджанської Республіки Ільхама Алієва.

Дивіться також:  Тижневик зашкварів

Мистецтво – єдина зрозуміла мова для різних культур. У музеї Тараса  Шевченка виставка Ельдара Гаджиєва буде відкрита для всіх охочих до кінця січня. Відвідувачі запевняють, що від картин та килимів неможливо відірвати очей.

Збагатившись душевно, азербайджанці вирішили активно відпочити. Зіграли у міні-футбол. Турнір організований за підтримки Ради Азербайджанців України та ЗЕ! Молодіжки.

Загалом змагалися шість команд- від  України, Азербайджану, Туреччини, Узбекистану та Кіргізії. У фінал вийшли дві надзвичайно сильні команди  – Азербайджан та Узбекистан. Фільнаний матч був напружениим. Та все ж таки золотий кубок отримала команда Азербайджану.

За співвітчизників хвилювалися співробітники посольства Азербайджану.

Учасники святкових заходів кажуть: для них дуже важливо відчувати підтримку Українців.  Адже у  нашому світі не можливо жити без  толерантності та поваги один до одного.

А щодо День солідарності, то його  азербайджанці України  відзначили весело.тож, свято відбулося!

 

 

 

 

 

 

 

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close