Рейди незаконними АЗССпецпроєкти

Київ. Заправки-привиди

Ми вже давно звикли до того, що сучасна станція із паливом для вашої автівки – це мережевий заклад із якісним бензином, кава, їжа та обов’язково можливість безготівкового розрахунку. Сучасні заправки – це справжні супермаркети для водіїв. Але як ми з’ясували, паливне середньовіччя існує і досі, причому просто поблизу столиці.
В мережі існує сайт із інтерактивною картою незаконних заправок, де активісти та небайдужі громадяни відмічають підозрілі об’єкти, що їх потім повинні перевіряти контролюючі органи. Ось ознаки того, що заправка може бути нелегальна:

АЗС/АГЗП не надає фіскальний чек
Чек містить інформацію, що каса працює в тестовому режимі.
На АЗС/АГЗП відсутній куточок споживача, в якому має бути інформація про власника АЗС, ціни на пальне та документи про якість продукції.
АЗС/АГЗП розташована впритул до житлових будинків або адміністративних споруд (шкіл, дитсадків, офісів та інше).
На АЗС/АГЗП відсутні засоби пожежогасіння
Торгівля паливом здійснюється з автоцистерн, каністр в гаражах, тощо.

Активісти “КПК” проводять рейди незаконними заправками вже не вперше. Неодноразово писали заяви до правоохоронних органів, адже будь-які порушення в роботі заправок – це в першу чергу, небезпека для оточуючих. Тим паче, що трагічних прикладів вибухнувших нелегалок тільки на Київщині – десятки.

Ще взимку тодішній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Кабмін буде нещадно боротися із тіньовим ринком нафтопродуктів, і спільно із правоохоронцями закрив по всій Україні майже 500 нелегальних заправок, про що й прозвітував. Але наш досвід вказує на зворотнє – там, де ми були і бачили на власні очі нелегалку, вона працює й досі.

Дивіться також:  Суд над активістом

Ми виявляємо тут цілу низку порушень: відсутність терміналу для безготівкового розрахунку, неможливість надати нам хоч якийсь платіжний документ, відсутність куточка споживача і повна протипожежна халатність.

До речі, ще одна проблема із нелегальними заправками – це неможливість дізнатися, хто ж є власником незаконного паливного бізнесу. Кого саме карати за об’єкт підвищеної небезпеки просто посеред міста? І тут ми з’ясували взагалі неймовірне. Одна із таких заправок, що ми на них вже двічі писали заяву до поліції, стоїть на земельній ділянці, яка є… державною власністю і фактично є звичайною парковкою.

Підприємство “Агробудпостач” взагалі нічим не визначне – засновниками є члени кооперативу, щоправда, статутний капітал, як для такого непримітного закладу, значний – аж три мільйони гривень.
Але директор цього підприємства фактично такий самий привид, як і заправка, яку він розмістив на землі, що належить його кооперативу.

Поліція виїжджає на такі виклики, складає протоколи, і власне, відпрацьовує свій алгоритм. Але заправка після цього не закривається, як бачимо. Ми спрямували запити до всіх контролюючих органів, тож чекаємо на відповідь. Адже існування таких точок продажу палива невідомого походження із порушенням усіх чинних норм – це справжня небезпека.

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close