НовиниНовини КПК

Кривава річка Підоль

У селі Підгайчики між Львовом і Золочевом тече кривава річка Підоль. Водойму забруднює птахоферма “Агроль” – саме біля її паркану вода змінює свій колір. А ще підприємство вивалює відходи просто посеред полів та лугів. Сама птахоферма заперечує свою незаконну діяльність. Але активісти наполягають – “Агроль” говорить неправду. Команда КПК розібралася у ситуації.

На перший погляд, мальовнича зелена місцина. Якби не річка Підоль з її кривавими водами. Забруднює річку птахоферма Агроль. Саме біля її паркану вода змінює свій колір. А ще підприємство вивалює відходи просто посеред полів та лугів. Місцеві жителі воюють з екологічним терористом вже понад рік, утім безрезультатно.

Попри масштаб екологічного лиха, деякі мешканці села воліють не говорити про птахоферму публічно. Староста села теж вдавала, ніби ніколи не чула про птахоферму, що незаконно збуває відходи й забруднює річку.

Команда Конституційно-Правового Конгресу оглянула територію навколо підприємства. У день зйомок вода в річці мала звичний колір. А територію навколо ферми вкривав товстий шар снігу. Проблему вже вирішено? Чи це лише показова порядність до приїзду журналістів? Ці питання журналісти КПК поставили юристу Агролю. Юрист від компанії “Агроль”не лише відхрестився від багряного кольору води у річці, а й запевнив, щоправда, лише не словах, – усі відходи – кишки, кров та пір’я – здають на утилізацію. А нешкідливі біологічні рештки вивозять на дренажні поля.

Дивіться також:  Екоколапс 2. Хто труїть українців?

Активістка Тетяна Захарчук займається екологічною проблемою Підгайчиків на прохання його мешканців. У відповідь на звернення до місцевих й державних органів влади, отримує лише відписки. Активістка припускає – іноземний інвестор виділяє гроші, зокрема, й на утилізацію відходів. Однак не контролює, чи витрачають їх за призначенням.

Журналісти КПК відібрали проби води униз за течією й відправили їх у лабораторію. Результат приголомшив – у річку зливаються побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною. Усі матеріали передані відповідальним органам.

Тим часом у Підгайчиках під покровом ночі у полі знову з’явилися курячі рештки. До них від птахоферми ведуть характерні сліди трактора. Активісти добилися від обласної ради проведення виїзного засідання екологічної комісії у Підгайчиках. Та чи не буде це черговою показухою для замилення очей небайдужих українців? Конституційно-Правовий Конгрес триматиме руку на пульсі проблеми аж до її повного вирішення.

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close