НовиниНовини України та світу

Суддя Панченко, якій ВАКС дав 5 років в’язниці за хабар, фігурує у справі щодо розкрадань десятків мільйонів виділених на ремонт Харківського окружного адмінсуду

Після того як ВАКС засудив голову Харківського окружного адмінсуду суду до 5 років в’язниці за хабар, виплив ще один компромат на Панченко: вона фігурує у справі про розкрадання десятків мільйонів гривень виділених на ремонт суду. СБУ цю справу затягує, повідомляють активісти.

31 січня 2023 року Вищий антикорупційний Конституційний суд призначив голові Харківського окружного адміністративного суду Ользі Панченко покарання: позбавлення волі на 5 років (прокурори САП просили 6 років в’язниці та конфіскацію майна). Судді ВАКС застосовувати проти обвинуваченої Панченко конфіскацію майна відмовилися, натомість її на 3 роки позбавили права обіймати посаду судді. Рішення ухвалили судді ВАКС Катерина Сікора, Олена Танасевич, Тетяна Гавриленко.

Нагадаємо, у вересні 2020 року СБУ спільно з НАБУ викрили голову Харківського окружного адмінсуду Ольгу Панченко на передачі 3000 доларів підлеглій судді. Панченко домовилася із забудовниками, що за 10000 доларів США, суд ухвалить «потрібне» рішення (а саме дозволить ЖБК «Слайс» забудувати 13 гектарів Лісопарку у Харкові).

Окрім того, що правоохоронці зловили Панченко на «гарячому» під час передачі грошей підлеглій судді, є і відеодокази подій, що цьому передували. На оприлюднених відео голова Харківського окружного адмінсуду обговорює з адвокатом забудовника суму хабаря, що вони планували передати судді за «потрібне» рішення, і схиляє до корупції підлеглу суддю. В матеріалах справи йде мова про 10000 доларів США: 3000 $ Панченко планувала передати підлеглій судді, а 7000 $ — залишити собі. На наступному відео, знятому в кабінеті голови Харківського окружного адмінсуду суду, адвокат передає Панченко конверт.

Дивіться також:  Команда КПК вимагає закрити Нашу Рябу та покарати олігарха Юрія Косюка

І це не єдиний корупційний скандал за участі голови Харківського окружного адмінсуду Ольги Панченко. Зокрема за інсайдерською інформацією нашої редакції Панченко фігурує у провадженні НАБУ за процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури Києва щодо розкрадання грошей виділених на ремонт суду. Мова йде про десятки мільйонів (ціна договорів становить 47 949 000 грн та 19 481 000 грн).

Як йдеться у матеріалах кримінального провадження № 42020101060000287 від 02.10.2020 року, службові особи ТОВ «Бренд Корвет», ТОВ «Хартвест Делфі, ТОВ «Макросейл», ТОВ «Староптторг», ТОВ «Оптрейд» мають відношення до данного кримінального провадження. Хто насправді привласнив кошти ДСА при проведенні ремонтних робіт в Харківському окружному адмінсуді?. Справа порушена за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За даними, отриманими з власних джерел, затягує справу щодо розкрадання грошей виділених суду саме СБУ: матеріали експертизи проведеної «Інститутом судових експертиз ім. Бокаріуса» навмисно тривалий час не передають детективам НАБУ для завершення розслідування.

ІА “КПК ІНФО” відправила запит голові Служби Безпеки України Василю Малюку з проханням призначити перевірку за фактом навмисного перешкоджання розслідування справи та повідомити хто з посадових осіб винен і які покарання понесли ці особи. Відповіді на запит на момент публікації матеріалу в СБУ поки не надали.

Також надіслали запит в.о. голови Харківського окружного адмінсуду з проханням надати акти (звіти) про виконання робіт укладених між судом та підрядниками, довідки вартості ремонту, кошторис робіт.

Дивіться також:  Мітинг ФОП-ів під Верховною Радою за свої права

Активна громадськість України та ГО «Конституційно правовий конгрес» продовжує стежити за розвитком подій і робитиме все, щоб не дати уникнути відповідальності за корупцію в судах України.

Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info

Теги

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі статті

Зв'яжіться з нами

    Back to top button
    Close