Наприкінці 70-х років минулого століття Вашківецька лікарня, що в Чернівецькій області передала у користування землю молодим лікарям, аби ті не покидали свої домівки та мали мотивацію для роботи. Люди протягом майже п’ятдесяти років обробляти, доглядали і саджали на цій землі. З часом це дало їм право першочергового викупу чи приватизації своєї ділянки.
Проте цього року сталась несподіванка – з’явилась заборона на обробку землі. При чому заборона у вигляді таблички та стовпі біля дороги. Звісно, така “заборона не мала жодною юридичної сили, проте місцеві жителі, не знаючи своїх прав, просто ходять і бідкаються, що втратили свою земельні ділянки.
Проблему не вирішили і у місцевій раді, яка за усі роки не дозволила приватизувати і не надала інших ділянок в користування. Згодом на цих ділянках, якими користувались лікарі, з’явилися інші люди, які почали вирубувати дерева.
Місцева активістка і громадська діячка Тетяна Каланча, не змовчала і почала чинити спротив. Спочатку викликала поліцію, але це не дало очікуваних результатів. Люди, які були на ділянці путались у свідченнях для поліції. В перший день вони заявили, що працюють на місцевого фермера Ігоря Гаврильчука. Наступного дня їх свідчення змінились, тепер вони працювали самі від себе, останнього разу взагалі заявили, що їх найняла лікарня, для розчищення ділянки.
Однак, Тетяна поспілкувавшись із працівниками лікарні, зрозуміла, що ті не знайомі з людьми, що працюють на їх ділянці.
Як виявилося згодом, лікарня уклала угоду з фермером на здійснення певних робіт. Той, у свою чергу найняв інших осіб для цієї роботи, але без жодного документального затвердження роботи.
Поліція, яка розбиралась у ситуації, склала акт вирубки зелених насаджень і просила закінчити роботу.
Зі слів самої Тетяни: “На третій день зранку ми були в екологічній інспекції, в податковій службі та службі праці і віднесли якраз туди колективні звернення громадян на перевірку даних робіт і підприємця. Всі три дні складалися акти, описувалося це все, приїжджала слідчо-оперативна група і описували кожне дерево, яке вони спиляли”
На третій день коли поліція виконувала слідчо-оперативні дії, на ділянці був присутній і сам фермер Ігор Гаврильчук. Він надав документи, які свідчили про підписання договору між ним, як ФОПом та комунальним некомерційним підприємством “Вашківецький центр первинної медико-санітарної допомоги”. Як виявилося в Податковій інспекції він не є фізична особа-підприємець.
Тетяна має власне пояснення: “Думаю, що документи робилися на швидкоруч, коли ми в той час кричали там і викликали поліцію, то зробили їх щоб кинути мені їх і все. Бо коли він їх приніс то дуже бігом забрав їх від мене. Однак поліція дала мені змогу зробити копію, бо ми як заявники, маємо на це право.”
Згідно із договором Ігор Гаврильчук повинен здійснювати належний догляд, використання та утримання земельної ділянки площею 12.3875 га. Згідно наданого матеріалу, можна зробити висновок, що це має бути вивіз сміття із даної території, викорчування і зріз дерев, які дійсно знаходяться в не належному стані.
Однак робота не була виконана: сміття і досі є, а дерева і справді спилюють, але більш вірогідно на продаж, як дрова. Основна проблема залишається відкритою: люди, які мали ділянки, залишилися без них, а місцевий фермер може легко купити їх через рік.
Більше того, згідно із декларації чоловік, окрім цього має майже 100 га. Це при тому що міська рада всім відмовляє в наданні землі. Дані 12 га не можна ні орати, ні сіяти, тільки поставити лавочки для відпочинку хворих.
А лікарі, які мають законне право розпоряджатись землею, яка перебувала у їх розпорядженні багато років, залишились сам на сам зі своєю проблемою.
Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info