Для тих українців, хто купував ялинку чи сосну на новорічні свята, важливо мати інформацію щодо того, як правильно утилізувати деревце. Адже утилізація святкових ялинок після Нового року є величезною проблемою для екології України: більшість ялинок люди просто викидують на смітник, де їх потім спалюють і шкодять таким чином навколишньому середовищу. Живу новорічну ялинку треба здати на переробку. Подрібнені на щепу хвойні дерева принесуть користь для інших рослин. Їх використовують для мульчування лунок, яке дозволяє захистити ґрунт від промерзання взимку, зберегти водний баланс, а в теплу пору року захищає його від пересихання і перегріву. Більше про утилізацію, дивіться в сюжеті!
Здати ялинку на утилізацію в столиці можна до 31 го січня. Спочатку її подрібнюють. А потім тріски використовують для утеплення дерев.
За словами екологів громадської організації Еко-тайм, така технологія утилізації дерев хоч і дороговартісна, проте користі для довкілля від неї чимало.
Одна ялинка, що гниє на смітнику, викидає в атмосферу приблизно 16 кілограмів діоксиду вуглецю.
А от в інших країнах новорічні ялинки можна використати і вдруге. Для прикладу в Австрії з них виробляють паливні брикети, Крім того, ялинки використовують під час виробництва ліків від грипу.
Викинути ялинку – позбутися цінного ресурсу. Національна екологічна рада України закликає усіх, занести новорічні дерева до пунктів утилізації.
Підписуйтеся на наші сторінки:
YouTube – https://www.youtube.com/channel/UC3ESk9T7-OA3xz7Bm5I9yMg
Facebook – https://www.facebook.com/kpkinfo2020
Tiktok – https://vm.tiktok.com/ZMR6QT5Y2/
Instagram – https://www.instagram.com/kpk_info/
Telegram – http://t.me/kpk_info